• Studentský život

Studentský život

Vedle samotného studia čeká studenty FHS také bohatý studentský život. Všichni se podle svých možností a chuti mohou zapojit do volnočasových i odborných aktivit pořádaných studentskými spolky nebo kandidovat do studentské komory akademického senátu.
Humanitní revue – Humr

Studentské revue, které poskytuje kreativní zázemí všem studentům i vyučujícím.Humr na fakultě existoval pod spolkem Studenti FHS již od roku 2009 (do roku 2019), po čtyřleté pauze byl obnoven v listopadu 2023 k příležitosti 30. výročí programu SHV. Nová podoba je jak tištěná, tak i v online verzi na vlastních stránkách, kde naleznete tzv. „listovací verzi“. V plánu je vydávat dva díly na semestr tak, aby byl chod časopisu udržitelný.


→ Chci si počíst


Mezi naší redakci vítáme všechny kreativní duše a nadšence pro psaní. Není nutné, aby každý přispíval pravidelně a dlouhodobě. Poskytujeme anonymitu, pokud je vyžadována, a jsme otevřeni různým literárním formám. Navzájem si sdílíme zkušenosti a učíme se jeden od druhého novým věcem. Jsme otevřenou skupinou, která se snaží nedržet striktně tématiky dané obdobím, a která usiluje o navrácení chuti psát a tvořit věci, které nám dělají radost.


Chcete si vyzkoušet rozhovor, úvahu nebo reportáž, ale nevíte jak na to? – poskytneme vám dostatečnou pomoc a příjemné prostředí. Cítíte, že už vše děláte jen z nutnosti pro školu a možná už ani necítíte takový zápal, jako před studiem? Přidejte se k nám a najděte opět svůj oheň.

Ať už bys chtěl být součástí naší komunity, nebo chceš zkusit jednou za čas vytáhnout něco ze svého šuplíku, neboj se nás kontaktovat!


Instagram: @humr–space

E-mail:

Facebook: Humanitní revueBlog hledající smysl


Blog hledající smysl je blog o FHS UK, studentském životě a humanitním vědění. V současnosti hledáme nové autory – přijímáme tematicky relevantní příspěvky od studentů, absolventů a akademických pracovníků FHS UK.


Kontakt:


Včelařský spolek Pučmeloud FHS UK


V akátovém háji (říkáme mu "džungle") před fakultou chováme včely v úlech typu warré, což je přírodě bližší a udržitelnější směr moderního včelaření. Naším primárním záměrem není nadprodukce medu a včelích výrobků, ale budování dobrého lidského a nelidského společenství. Pořádáme přednášky, organizujeme workshopy a snažíme se pohlížet na včelařství z různých hledisek. Náš spolek je otevřený všem studentům nejen z FHS, ale i z přilehlých kolejí. Přijď se i Ty něco dozvědět o městském včelaření v časech globálních poruch klimatu! Nově budujeme i permakulturní zahradu Hofmanka, která včelstva doplní nejen o květinové a zeleninové záhony, ale poskytne odpočinek i po náročných přednáškách.


Instagram: @pucmeloudfhsuk

E-mail:Spolek Studenti FHS UK


Většinu studentských volnočasových aktivit na fakultě zastřešuje a zajisťuje studentský spolek Studenti FHS UK, o.s., který byl založen v roce 2009. Vznikl z potřeby institucionálního zázemí pro studentské aktivity na Fakultě humanitních studií UK.


Cíle spolku jsou:


  • informovat studenty o dění na fakultě,

  • o možnostech studia a vzájemné spolupráce

  • a nabídnout pomocnou ruku každému, kdo o ni bude stát.

V současné době se věnujeme pořádání pravidelných setkání členů spolků, studentů a učitelů. Nebojte se do spolku zapojit!


Akce pořádané v minulosti


  • Pivo hledající smysl

  • FHS fest

  • Festival humanity a solidarity

  • Vánoční večírek

  • Promítání Filmového klubu FHS

  • Výlety a další


→ Více informací na webu

→ FacebookStudentští zastupitelé Akademického senátu FHS UKStudentští zastupitelé tvoří důležitou část Akademického senátu FHS UK, na kterém se probírají různé záležitosti, jež se týkají fakulty. Chcete-li přijít s nějakým svým vlastním návrhem či podnětem k projednání, neváhejte kontaktovat studentské zastupitele prostřednictvím facebookové stránky.Fakultní poznávací cesty


Na Fakultě humanitních studií UK existuje dlouhodobá tradice pořádání tzv. fakultních výletů neboli fakultních poznávacích cest pro studenty, vyučující a přátele FHS. Jedná se o týdenní zahraniční cesty, které zároveň bývají vypsané jako kurz pro studenty (část nákladů za studenty přitom přebírá fakulta), jehož průběh a odbornou garanci zajišťuje teoretik architektury doktor Jiří Tourek. Dosavadní cesty proběhly např. do Francie, Itálie, Německa, Polska či Rakouska.


Fakultní výlet


Studentské ambasadorky


Tým studentských ambasadorek rozšiřuje stávající komunikační kanály fakulty. Ambasadorky Nina Anđelković a Ruth Borovská jsou připraveny zodpovídat vaše dotazy týkající se studia na fakultě především na sociálních sítích a studentských diskuzních fórech. Více informací o jejich činnosti, kontakty a potřebné odkazy naleznete níže.


→ Chci se dozvědět o studentských diskuzních fórech


Buddy pro zahraniční studenty


Buddy je student, který se věnuje zahraničním studentům přijíždějícím na FHS z různých zemí Evropy i celého světa. Co všechno to obnáší a jak se zapojit do programu se dočtete na webu Zahraničního oddělení fakulty.


→ Chci si přečíst o Buddy programuPoslední změna: 22. únor 2024 12:51 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Váš názor
Kontakty

Univerzita Karlova

Fakulta humanitních studií

Pátkova 2137/5

182 00 Praha 8


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČ: 00216208

DIČ: CZ00216208

Podatelna

Všechny kontakty


Jak k nám