Studentské ambasadorky

Co a proč děláme?

Jakožto studentské ambasadorky pomáháme studujícím a odpovídáme na jejich otázky ohledně studia a studijních povinností. Působíme hlavně na sociálních sítích, kde se na nás můžete kdykoliv obracet. Aktivně komunikujeme se Sekretariátem programu SHV a Studijním oddělením a fungujeme jako můstek mezi fakultou a jejími studenty. Jsme ve spojení jak s garanty jednotlivých předmětů, tak s vedením fakulty.


Představení ambasadorek na Letní škole pro prváky (2022/2023)Jak působíme na sociálních sítích?

Na sociálních sítích sdílíme potřebné informace týkající se studijních povinností, zprávy o aktuálním dění na fakultě, pozvánky na kulturní či studentské akce, ale i pracovní příležitosti, které fakulta nabízí. Dění na těchto platformách pravidelně sledujeme a aktivně odpovídáme na dotazy studujících. Veškeré odkazy na naše sociální sítě a instrukce, jak je využívat, naleznete níže.


Discord (2022/2023)

FHS UK Prváci 2023/2024


Discord

Discord je naším hlavním komunikačním prostředkem. Založily jsme jej proto, abychom pro studující vytvořily online prostor, který bude oporou pro jejich studium.


Najdete tu proto kanály k jednotlivým předmětům, informace o studijních povinnostech a aktuálním dění na fakultě, prostor na otázky i chatovací kanály, kde se můžete seznámit se svými spolužáky. Součástí našeho Discordu jsou také kanály, ve kterých máme integrován Google Disk a Google Kalendář, abychom studujícím usnadnily orientaci v univerzitním životě na FHS.


Jak se přihlásíte?

Na Discord se přihlásíte pomocí zvacího odkazu. Ten zadáte buďto ve webovém klientu, nebo v desktopové aplikaci, jejíž užívání doporučujeme. Po přihlášení na server budete vyzváni k tomu, abyste nám do zprávy zaslali své příjmení a ročník. Tento krok nám pomůže zajistit studujícím bezpečné a klidné prostředí v komunitě svých spolužáků. Po kontrole budete na server přijati a získáte přístup k množství funkcí a kanálů, které jsme pro vás zřídily.


Facebook

V níže uvedených facebookových skupinách najdete své spolužáky, kteří nastoupili do studia ve stejném roce jako vy. Sdílíme zde důležité informace, odkazy na události a informace od fakulty.Jak se přihlásíte?

Do facebookové skupiny se přihlásíte prostřednictvím tlačítka „Přidat se ke skupině“. Skupiny jsou soukromé, a proto je třeba nejprve počkat na schválení. Po kontrole si budete moci zobrazit nejen sdílený obsah ambasadorek i ostatních členů, ale zároveň sami přispívat.


Google disk

Ambasadorský Google disk je platforma, kterou jsme založily, abychom na jedno místo nashromáždily důležité informace a materiály, jež jsou pro studium relevantní a nápomocné. Tyto dokumenty zde budete moci jednoduše vyhledat v případě, že vám něco uniklo, nebo se o něčem potřebujete ujistit.


Jak se přihlásíte?

Na Google disk získáte přístup buďto pomocí zvacího odkazu, který vám na požádání odešlou ambasadorky, nebo odběrem příslušného kanálu na Discordu. Materiály zde uložené jsou určeny pouze ke stažení, není možné nic editovat ani přidávat.


S čím se na nás můžete obrátit?

Na začátku semestru nejprve studujícím pomáháme s orientací ve Studijním informačním systému (SIS) a se zápisem předmětů. V rámci akademického roku průběžně informujeme o důležitých termínech, zájmových aktivitách, studentských akcích a celkovém dění na fakultě. Zároveň máte možnost nás kontaktovat s čímkoliv, co vám při studiu činí obtíže a s čím si nevíte rady. Můžete se na nás například obracet, pokud si nejste jistí:


  • jak funguje liberální studium naší fakulty

  • jaké předměty si můžete zapsat

  • co se musí kdy splnit a jak

  • komu psát i kde najít důležité kontakty

  • a jiné…


Ve zkouškovém období vám pak můžeme pomoci třeba se zapisováním termínů zkoušek nebo s pokyny k atestacím povinných předmětů. V případě větších a závažnějších problémů vás odkážeme na příslušná administrativní pracoviště.


Kde nás najdete?

Můžete nám psát na náš oficiální e-mail: ambasadorky@fhs.cuni.cz


Najdete nás také na Discordu jako @ambasadorkyFHS nebo pod našimi osobními účty.


V současnosti se můžete přidat:

  • Ninu pod nickem Nina 🌻 #0136


Psát nám můžete i na Facebooku, kde Vám ráda odpoví:


Kdo jsme?

image

Nina Anđelković

Na Fakultě humanitních studií jsem studentkou pátého ročníku. V tuto chvíli se zaměřuji na svou bakalářskou práci a dokončení studia.


Fakulta mi už v prvním ročníku dala příležitost vyzkoušet si liberální koncepci studia a možnost studovat různorodé předměty z mnoha oborů. Na začátku jsem se cítila trošku ztracená v množství kurzů, v pravidlech i v tom, jak vlastně fakulta funguje. Prostřednictvím pozice ambasadorky bych ráda studium na fakultě ulehčila všem, kteří se na jeho začátku cítí stejně, a pomohla jim ukázat, že humanitní studia jsou nesmírně zajímavý, zábavný a užitečný obor a že Fakulta humanitních studií nabízí jedinečnou univerzitní zkušenost.Poslední změna: 20. květen 2024 12:54 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Napište nám
Kontakty

Studium humanitní vzdělanosti

Univerzita Karlova

Fakulta humanitních studií

Pátkova 2137/5

182 00 Praha 8


Mgr. Martin Vrabec, Ph.D.

garant studijního programu


Sekretariát programu SHV

kancelář tajemnic studijního programu


Podatelna

Všechny kontakty


Jak k nám