7. dubna 2021

Změny v přijímacím řízení v souvislosti s COVID-19

Na základě novely Zákona o vysokých školách (č. 495/2020 Sb., dne 1. 1. 2021 nabyla účinnosti), která dovoluje vysokým školám se v mimořádných situacích odchýlit od běžné praxe, jsme změnili přijímací řízení do studijního programu Studium humanitní vzdělanosti pro rok 2021/2022 tak, že přijímací zkoušku nahradí domácí práce podle zadání.

Nové podmínky přijímacího řízení

Přijímací zkouška: zrušena.

Nová podmínka přijetí: Uchazeč vypracuje domácí práci dle zadání, které bude zveřejněno na webových stránkách fakulty. Řešení domácí práce do 28. 5. 2021 do 23:59 hod. odevzdá ve své webové přihlášce.

Domácí práce spočívá ve shrnutí cizojazyčného odborného textu a v odpovědích na tři otázky (uchazeč uvedl v přihlášce cizí jazyk, s nímž bude pracovat – angličtinu, němčinu, nebo francouzštinu; volbu jazyka není možné po podání přihlášky měnit; shrnutí i odpovědi uchazeči vypracují v češtině nebo slovenštině). Uchazeč může získat až 20 bodů (10 za shrnutí a 10 za otázky). Hodnotí se zejména smysluplnost a věcná přiměřenost shrnutí a odpovědí. Hodnocení se řídí jednotnými kritérii a prochází následnou supervizí.

Bodovou hranici pro přijetí stanoví děkanka fakulty s přihlédnutím k počtu uchazečů a kapacitním možnostem fakulty.

Druhá podmínka přijetí zůstává: Podmínkou přijetí ke studiu v bakalářském studijním programu je dosažení středního vzdělání s maturitní zkouškou.

Zadání domácí práce bude od 30. 4. 2021 vyvěšeno na hlavním webu FHS, kde najdete i všechny bližší informace.