Výběr kurzů – sociologie

Vyučované předměty

sociologie

Přehled povinně volitelných předmětů vyučovaných v zimním semestru akademického roku 2023/2024


Budoucnost demokracie

Kód předmětu: YBSC159 Garant: Rynda,I.
Semestr: zimní i letní Jazyk výuky: čeština
Kredity: 3 Klíčová slova: politická teorie
Rozvrh: st 16:00 - 17:20, místnost YT003 (Fakulta humanitních studií, Pátkova 2137/5, Praha 8 - Libeň)
Kurz je volným přednáškovým cyklem. Je mezioborový, tedy určen všem studujícím bakalářského studia FHS se zájmem o danou problematiku. Klade si za cíl nastínit a diskutovat vybrané problémy demokracie se zřetelem k výzvám a rizikům, před kterými stojí současný svět. Studující získá základní vhled do problematiky vlivu médií, elit, populismu a demokratizace veřejného prostoru na podobu zastupitelské demokracie včetně příkladů zemí, kde demokratická tradice západního typu chybí (Rusko, islám).

Byli jsme někdy moderní? Jak se evropské společnosti od roku 1500 proměnily a nechtějí o tom vědět

Kód předmětu: YBHC186 Garant: Himl,P.
Semestr: zimní Jazyk výuky: čeština
Kredity: 3 Klíčová slova: -
Rozvrh: út 14:30 - 15:50, místnost YT002 (Fakulta humanitních studií, Pátkova 2137/5, Praha 8 - Libeň)
Kritika modernity, formulovaná po 2. světové válce v Adornově a Horkheimerově "Dialektice osvícenství" a prakticky rozvíjená v aktivistických hnutích od 60. let 20. století, se dnes stala, zdá se, mainstreamem, jak dokládá mj. ohlas Bruno Latoura v humanitních a sociálních vědách, alespoň některých. Tato kritika zaznívá z různých pozic, od konzervativní přes feministickou a postkoloniální až po ekologickou a anarcho-komunalistickou. Odmítnutí transcendentních autorit ruku v ruce s medicínským pokrokem a byrokratickým odsobněním mělo vyústit až ve znevážení lidského života. Ve jménu společenského zájmu potlačuje stát svobodu jednotlivce nakládat s vlastním tělem a životem, nařizuje mu očkování nebo to, jak se může jmenovat, či co se musí naučit, a stále více kontroluje jeho pohyb. Údajná západní racionalita a sekularita stejně jako společenské a hodnotové kánony jsou jen nástroje moci nad jinými, neevropskými kulturami a náboženstvími. Technologický pokrok a vidina neustálého růstu přivedly na pokraj ekologické katastrofy nejen země, z nichž Západ za nerovných podmínek čerpá své zdroje, ale i Evropu samotnou.Tato kritika je ale mnohdy v rozporu s tím, jak se evropské společnosti spravují a jak se vnímá drtivá většina jejich příslušníků. Na rovině sebepojímání a sociálních praxí jsme my, Evropané a Evropanky, stále ještě modernisty, byť znejistěnými - našimi daněmi platíme a užíváme veřejné školství, zdravotnictví a sociální systém, na cesty za hranice se nevydáváme bez požadovaných (biometrických) dokumentů, sledujeme tytéž zprávy a věříme ve svrchovanost individua, jeho právo na seberealizaci a univerzalitu lidských práv.Spíše než na ideje, které měly zakládat evropskou modernu, se přednáška zaměří právě na sociální praxe a na administrativní, ale i osobní techniky (foucaltovské "techniques de soi"), kterými se společnosti moderní odlišovaly od předmoderních. Hovořit budeme například o komunikačním propojování a vytváření nových společenství v souvislosti s knihtiskem a novinami, o měnícím se postavení náboženství ve veřejné sféře, o romantické představě štěstí, zdraví a sociálního vzestupu a institucích k jejich pojištění, o snu o nekonečné kultivovatelnosti člověka stejně jako o způsobech, jimiž stát dělal ze svých obyvatel občany a přisuzoval jim identitu (např. právě v podobě pasů).

Hra. Sada. Zápas. Sport v interdisciplinární perspektivě

Kód předmětu: YBSC155 Garant: Veselský,M.
Semestr: zimní Jazyk výuky: čeština
Kredity: 3 Klíčová slova: -
Rozvrh: čt 10:00 - 11:20, místnost YT032 (Fakulta humanitních studií, Pátkova 2137/5, Praha 8 - Libeň)
„Sport je zkrátka všude a my jsme v něm“. Tuto větu pronesl v napůl zapomenuté knize Fotbal je hra Jiří Černý. Sport je dnes relevantním tématem humanitních věd a je mu věnována celá řada studií. V semináři tak budou představeny některé základní přístupy a teorie, které se pojí s tématem sportu, tedy například sport a fenomén fanouškovství, sport a média. Opomenuty nezůstanou ani teorie hry, letmo se zmíníme i o dějinách sportu. Seminář se bude soustředit primárně na profesionální sport. Leitmotivem semináře bude otázka, zdali je vrcholový sport stále ještě hra anebo nikoliv a kde vlastně jsou hranice hry a „skutečného“ světa.

Krize jako příležitost I.

Kód předmětu: YBSC158 Garant: Rynda,I.
Semestr: zimní Jazyk výuky: čeština
Kredity: 3 Klíčová slova: politická teorie
Rozvrh: út 14:30 - 15:50, místnost YT003 (Fakulta humanitních studií, Pátkova 2137/5, Praha 8 - Libeň)
Zatímco ve druhé polovině 20. století probíhal proces globalizace (jíž byl po řadu let věnován obdobný kurz), počátek 21. století přinesl v globálním měřítku krizi finanční, ekonomickou, environmentální, ale do krizových situací se dostává i oblast demografie, sídelní struktury, migrace. Krizi zažívá i politická sféra, věda, kultura a sdělovací prostředky a informace. Ve všech oblastech je různě zasažena místní, regionální a globální úroveň. V cyklu přednášek předních odborníků se posluchači seznámí s jejich názorem na jednotlivé oblasti a jejich problémy, klíčové hráče, rizika a možnosti řešení, bude-li krize pochopena správně – Jako příležitost ke změně.

Kvantitativní metody empirického výzkumu

Kód předmětu: YBSC177 Garant: Špaček,O.
Semestr: zimní Jazyk výuky: čeština
Kredity: 5 Klíčová slova: metodologie
Rozvrh: po 11:30 - 12:50, místnost YT002 (Fakulta humanitních studií, Pátkova 2137/5, Praha 8 - Libeň)
Předmět pokrývá základní otázky spojené s využitím kvantitativní metodologie empirického výzkumu ve společenských vědách. Seznamuje s logikou kvantitativního výzkumu, způsobem jeho realizace a klíčovými volbami, které je nutné při jeho použití provést. Prostřednictvím průběžné práce si studenti vyzkouší základní praktické dovednosti nezbytné pro přípravu a realizaci vlastního kvantitativního výzkumu.

Kvantitativní metody empirického výzkumu (kombinovaná forma)

Kód předmětu: YBSC177K Garant: Špaček,O.
Semestr: zimní Jazyk výuky: čeština
Kredity: 5 Klíčová slova: metodologie
Rozvrh: nepravidelná výuka viz SIS
Předmět pokrývá základní otázky spojené s využitím kvantitativní metodologie empirického výzkumu ve společenských vědách. Seznamuje s logikou kvantitativního výzkumu, způsobem jeho realizace a klíčovými volbami, které je nutné při jeho použití provést. Prostřednictvím průběžné práce si studenti vyzkouší základní praktické dovednosti nezbytné pro přípravu a realizaci vlastního kvantitativního výzkumu.

Politická sociologie

Kód předmětu: YBSC150 Garant: Klepárník,V.
Semestr: zimní Jazyk výuky: čeština
Kredity: 3 Klíčová slova: politická teorie, sociálněvědní teorie
Rozvrh: út 16:00 - 17:20, místnost YT212 (Fakulta humanitních studií, Pátkova 2137/5, Praha 8 - Libeň)
Kurz představuje obecný úvod do politické sociologie, jejich hlavních témat i některých vybraných aktuálních diskusí. Zaměřuje se stěžejní témata v rámci tří základních bloků: stát, moc a demokracie; sociální skupiny a sociální a politický konflikt; občanská společnost, veřejné mínění, politická kultura a komunikace.Vstup do aplikace Moodle je zdehttps://dl2.cuni.cz/course/view.php?id=3478#section-1

Seminář k Úvodu do sociologie

Kód předmětu: YBSC152 Garant: Wladyniak,L.
Semestr: zimní Jazyk výuky: čeština
Kredity: 3 Klíčová slova: metodologie, sociálněvědní teorie
Rozvrh: viz SIS
Kurz představuje úvod do sociologického poznání a je doplněním kurzu Úvod do sociologie. Jednotlivé semináře odpovídají témátům v rámci přednášek Úvod do sociologie. Kurz je založen na aktivním čtení a diskutování odborných sociologických textů (povinná literatura k přednášce Úvod do sociologie).

Skupiny, organizace a sociální změna: vybraná témata ze sociologie organizace

Profilový předmět Společenské vědy - Sociologie
Kód předmětu: YBSB010 Garant: Šťovíčková Jantulová,M.
Semestr: zimní Jazyk výuky: čeština
Kredity: 4 Klíčová slova: -
Rozvrh: čt 10:00 - 11:20, místnost YT221 (Fakulta humanitních studií, Pátkova 2137/5, Praha 8 - Libeň)
V dnešní době si nedovedeme představit, jak by mohla fungovat moderní, složitá společnost bez formálních organizací a sekundárních skupiny. Řada společenských problémů má svůj organizační rozměr (např. vládnutí, vzdělávání, migrace, atd.). Skupiny a organizace jsou považovány také za jednoho z důležitých hybatelů, jež v moderní společnosti uvádí do pohybu sociální změny - přispívají k vzniku společenských problémů, ale také k jejich řešení. Cílem kurzu je přiblížit studujícím sociologické koncepty a studie, které zachycují organizační dimenze společnosti a jež je možné využít k vysvětlení: proč formální organizace existují, jaké podoby má organizované jednání, jak se proměňuje v moderní a pozdně moderní společnosti.Kurz bude realizován formou přednášky a semináře (45+45 min.). Na semináři bude věnován prostor práci se sociologickými texty k tématu, diskusi jednotlivých témat s využitím základ argumentů autorů textů, které studující nastuduje před seminářem.

Sociální nerovnosti

Profilový předmět Společenské vědy - Sociologie
Kód předmětu: YBSB008 Garant: Špaček,O.
Semestr: zimní Jazyk výuky: čeština
Kredity: 4 Klíčová slova: sociálněvědní teorie
Rozvrh: st 10:00 - 11:20, místnost YT221 (Fakulta humanitních studií, Pátkova 2137/5, Praha 8 - Libeň)
Sociální nerovnosti představují jedno z?jádrových a konstitutivních témat sociologického zkoumání společnosti. Pojem ‚třída‘ a analýza trendů ve vývoji struktury společnosti se vrací do středu zájmů nejen odborné obce, ale stává se čím dál častěji i tématem veřejné diskuze. Jedním z?vysvětleních současných politických otřesů (zvolení Trumpa, Brexit, vzestup populismu) je právě dlouhodobé přehlížení výrazných sociálních a kulturních propastí v?sociálním prostoru. Tento kurz si klade za cíl seznámit studenty na bakalářské úrovni se základními přístupy ke studiu sociálních nerovností v?současných společnostech. Specifický důraz budeme klást na seznámení se s?pojmem ‚třída‘, jenž má nezastupitelné místo v?intelektuální tradici analýzy moderní společnosti. V?kurzu se budeme věnovat teoretickým argumentům, stejně jako konkrétním empirickým případům, které demonstrují relevanci sociálních nerovností (nejen) v?každodenním životě. Ve výkladu se budu mimo jiné opírat o současný významný návrat výzkumníků k?neo-bourdieusianské tradici, která integruje ekonomické i kulturní aspekty sociálních nerovností.

Sociologie institucí

Profilový předmět Společenské vědy - Sociologie
Kód předmětu: YBSB006 Garant: Müller,K.
Semestr: zimní Jazyk výuky: čeština
Kredity: 4 Klíčová slova: sociálněvědní teorie
Rozvrh: st 11:30 - 12:50, místnost YT112 (Fakulta humanitních studií, Pátkova 2137/5, Praha 8 - Libeň)
POZOR!!! KURZU BYLA OMYLEM PŘIŘAZENA ŠPATNÁ KOREKVIZITA, TOTIŽ ÚVOD DO SOCIOKULTURNÍ ANTROPOLOGIE. SPRÁVNĚ MÁ BÝT ÚVOD DO SOCIOLOGIE, BUDE NAPRAVENO A ZMĚNĚNO DO KONCE OBDOBÍ REGISTRACE. Cíle kurzu: 1. Objasnit význam institucí při jednání a soužití lidí a okolností i prostředky, které instituce stabilizují a které umožňují jejich změny (viz podtitul kurzu: proč a jak dochází ke změnám institucí); 2. Studium přednášené látky a doporučených textů umožní studujíícím prohloubit porozumění poznávacím prostředkům, které sociologie uplatňuje při studiu současných společností, zejména jejich institucí; 3. povaha institucí, zejména v jejich současné podobě, vybízí pro jejich analýzu uplatnění víceooborových a mezioborových poznávacích přístupů; výklad nabídne diskusi k metodologickým problémům mezioborových analýz. Sociologická orientace výkladu bude využívat poznatky a diskuse k povaze současných / moderních společností; objasní představy klasiků o povaze přechodu od tradičních k moderním společnostem (Marx, Weber, Durkheim). Současné přístupy ke studiu moderních společností spíše poukazují na vyčerpanost jejich současného institucionálního rámce a hledají alternativní či postmoderní řešení. Výklad těchto otázek, které uzce souvisejí s prolémem studia institucí a jejich změn využije interpretace vybraných současných autorů (Luhmann, Habermas, Berger, Luckmann, Alexander, Giddens). Uvedené teoretické přístupy budou podpořeny analýzou problémů institucionální reflexivity ve vybraných institucích.

Sociologie institucí (kombinovaná forma)

Profilový předmět Společenské vědy - Sociologie
Kód předmětu: YBSB006K Garant: Müller,K.
Semestr: zimní Jazyk výuky: čeština
Kredity: 4 Klíčová slova: politická teorie
Rozvrh: nepravidelná výuka viz SIS
Cíle kurzu: 1. Objasnit význam institucí při jednání a soužití lidí a okolností i prostředky, které instituce stabilizují a které umožňují jejich změny (viz podtitul kurzu: proč a jak dochází ke změnám institucí); 2. Studium přednášené látky a doporučených textů umožní studujíícím prohloubit porozumění poznávacím prostředkům, které sociologie uplatňuje při studiu současných společností, zejména jejich institucí; 3. povaha institucí, zejména v jejich současné podobě, vybízí pro jejich analýzu uplatnění víceooborových a mezioborových poznávacích přístupů; výklad nabídne diskusi k metodologickým problémům mezioborových analýz. Sociologická orientace výkladu bude využívat poznatky a diskuse k povaze současných / moderních společností; objasní představy klasiků o povaze přechodu od tradičních k moderním společnostem (Marx, Weber, Durkheim). Současné přístupy ke studiu moderních společností spíše poukazují na vyčerpanost jejich současného institucionálního rámce a hledají alternativní či postmoderní řešení. Výklad těchto otázek, které uzce souvisejí s prolémem studia institucí a jejich změn využije interpretace vybraných současných autorů (Luhmann, Habermas, Berger, Luckmann, Alexander, Giddens). Uvedené teoretické přístupy budou podpořeny analýzou problémů institucionální reflexivity ve vybraných institucích.

Sociologie nerůstu

Kód předmětu: YBSC179 Garant: Novák,A.
Semestr: zimní Jazyk výuky: čeština
Kredity: 3 Klíčová slova: -
Rozvrh: út 10:00 - 11:20, místnost YTAULA (Fakulta humanitních studií, Pátkova 2137/5, Praha 8 - Libeň)
Pandemie COVID 19, sociální nerovnosti, klimatická krize, problematika plastových odpadů anebo úbytek biodiverzity vyvolávají pochybnosti, zda je udržitelná společnost, založená na neustálém ekonomickém růstu a na ekonomice maximalizující zisk. Jednou z cest jak klást otázky a hledat odpovědi je koncept nerůstu. Nerůst je jak praktickou, tak teoretickou snahou transformovat svět, který by byl udržitelnější, spravedlivější a k mimolidskému světu šetrnější. Vychází z toho, že je možné žít kvalitní života bez rostoucí materiálové výroby a spotřeby, zejména na bohatém Severu. Nerůst je o schopnosti klást si otázky např.: Kolik je dost? Proč něco vyrábíme a spotřebováváme? Jaký je smysl? Nerůst je spíše o kvalitě, než kvantitě. Kurz představuje základní uvedení do konceptu nerůstu.Atestace bude formou písemného testu s otevřenými otázkami na základě látky probrané na přednáškách.

Sociologie rodiny

Profilový předmět Společenské vědy - Sociologie
Kód předmětu: YBSB040 Garant: Wladyniak,L.
Semestr: zimní Jazyk výuky: čeština
Kredity: 4 Klíčová slova: -
Rozvrh: út 17:30 - 18:50, místnost YT242 (Fakulta humanitních studií, Pátkova 2137/5, Praha 8 - Libeň)
Profilový předmět je věnován problematice sociologie rodin a zaměřuje se na rodinné formy soužití v současné společnosti. Cílem kurzu je sledovaní vývoje a proměny tradiční instituce rodiny, a také vzniku nových forem intimních vztahů. Kurz uvádí také sociologické teoretické a metodologické východiska ke zkoumání rodin, vztahů a také dalších souvisejících sociálních jevů.

Sociologie sociálních hnutí

Profilový předmět Společenské vědy - Sociologie
Kód předmětu: YBSB047 Garant: Kolářová,M.
Semestr: zimní Jazyk výuky: čeština
Kredity: 4 Klíčová slova: -
Rozvrh: út 11:30 - 12:50, místnost YT117 (Fakulta humanitních studií, Pátkova 2137/5, Praha 8 - Libeň)
Sociální hnutí jsou významnými aktéry v oblasti sociální změny. V kurzu budeme na sociální hnutí pohlížet sociologickou perspektivou, v rámci které definujeme, co jsou sociální hnutí a jak se projevují v moderní společnosti a současné době. Kurz představí hlavní teoretické proudy ve zkoumání sociálních hnutí (nová sociální hnutí, teorie mobilizace zdrojů, rámování), které bude aplikovat na vybraná konkrétní hnutí (environmentální, feministická, studentská apod.). Specificky se zaměří na vliv globalizace na sociální hnutí, a dále na jejich vztah k subkulturám, kontrakultuře a nerovnostem. Představí také metodologii výzkumu sociálních hnutí.

Sociologie životního prostředí

Profilový předmět Společenské vědy - Sociologie
Kód předmětu: YBSB012 Garant: Novák,A.
Semestr: zimní Jazyk výuky: čeština
Kredity: 4 Klíčová slova: sociálněvědní teorie, životní prostředí
Rozvrh: po 13:00 - 14:20, místnost YT003 (Fakulta humanitních studií, Pátkova 2137/5, Praha 8 - Libeň)
Kurz představuje uvedení do oboru environmentální sociologie, do jeho dějin, základní terminologie, směrů a problémů až po současný stav, včetně nejvýznamnějších představitelů. Seznamuje studenty a studentky s vybranými sociologickými přístupy ke vztahu mezi přírodou, životním prostředím a společností, se základními sociologickými pojmy environmentální sociologie, s osobnostmi a teoriemi. Cílem kurzu je rozvíjet schopnost kritického náhledu na současnou environmentální debatu, schopnost analýzy aktuálních témat environmentální debaty v kontextu sociologických teorií. Kurz bude zakončen písemnou zkouškou.

Současný Blízký východ. Vybrané problémy očima sociologie

Kód předmětu: YBSC178 Garant: Černý,K.
Semestr: zimní Jazyk výuky: čeština
Kredity: 3 Klíčová slova: -
Rozvrh: po 13:00 - 14:20, místnost YT131 (Fakulta humanitních studií, Pátkova 2137/5, Praha 8 - Libeň)
Seminář se zaměřuje na aktuální procesy a problémy odehrávající se na Blízkém východě, včetně arabských revolucí a problematiky tzv. islamismu (politický islám). Zvláštní důraz je kladen na rozbor procesu nerovnoměrné modernizace: demografická tranzice a mladá generace, rychlá urbanizace, mediální revoluce, expanze vzdělávacích systémů vs. nedostatečný ekonomický rozvoj a uzavřené politické systémy. Dála se seminář zaměřuje na dopady globalizace, mezinárodní migraci, změny politického diskurzu, vzestupu politického islámu a sociálních konfliktů. Kurz je zaměřen interdisciplinárně (historie, orientalistika, politologie), primární důraz je však kladen na sociologickou perspektivu. Nepovinnou součástí kurzu je exkurze v Praze nebo Brně (bude upřesněno). Počítá se také s využitím audiovizuálních materiálů ve výuce (krátké dokumentární filmy).

Úvod do sociologie (kombinovaná forma)

Profilový předmět Společenské vědy - Sociologie
Kód předmětu: YBSB001K Garant: Havelka,M. + Wladyniak,L.
Semestr: zimní Jazyk výuky: čeština
Kredity: 4 Klíčová slova: metodologie, sociálněvědní teorie
Rozvrh: nepravidelná výuka viz SIS
Tento kurz seznamuje studující se sociologickým uvažování o sociálních problémech a sociálních procesech, které formují naše osobnosti, instituce, společnost. Jednotlivé přednášky kurzu jsou zaměřeny na základní vybraná sociologická témata, prostřednictvím nichž se studující mají možnost seznámit s klíčovými sociologickými koncepty a jejich aplikací. V průběhu přednášek bude věnována pozornost jedné z hlavních sociologických otázek: jaká je role jedinců ve společnosti a jak společnost ovlivňuje individuální životy jedinců?Kurz je základním kurzem sociologických profilujících povinně volitelných předmětů se skupiny společenských věd. Podmínkou zapsání je splnění kurzu Úvod do společenských věd II.

Výzkumný workshop: neformální dobrovolnictví v době války na Ukrajině

Kód předmětu: YBSC174 Garant: Pospíšilová,T. + Šťovíčková Jantulová,M.
Semestr: zimní Jazyk výuky: čeština
Kredity: 3 Klíčová slova: -
Rozvrh: nepravidelná výuka viz SIS
Když v únoru 2022 začal válečný konflikt na Ukrajině, okamžitě začala vznikat řada neformálních i organizovaných aktivit v ČR na pomoc Ukrajině a uprchlíkům. Cílem výzkumu, na kterém se studující budou mít možnost v rámci workshopu podílet pod vedením vyučující, bude navázat na již realizovaný výzkum a dále mapovat podoby a role právě těch dobrovolnických aktivit jedinců i svépomocných skupin, které označujeme jako neformální, tzn. dobrovolná neplacená činnost pro druhé mimo vlastní domácnost, kterou člověk vykonává mimo organizaci ani není organizací koordinováno, pro své kamarády, sousedy, známé, které vznikají jako reakci na krizi.Podmínkou pro účast na workshopu je absolvování kurzu věnovaného metodám výzkumu ve společenských vědách, radost z týmové práce a zájem vyzkoušet si samostatnou výzkumnou práci v terénu pod vedením zkušených výzkumnic.

Významní představitelé sociologického myšlení

Profilový předmět Společenské vědy - Sociologie
Kód předmětu: YBSB004 Garant: Šubrt,J.
Semestr: zimní Jazyk výuky: čeština
Kredity: 4 Klíčová slova: -
Rozvrh: út 16:00 - 17:20, místnost YTAULA (Fakulta humanitních studií, Pátkova 2137/5, Praha 8 - Libeň)
V rámci kurzu jsou posluchači seznámeni s koncepcemi a přístupy významných představitelů sociologického myšlení 19. a počátku 20. století (A. Comte, H. Spencer, K. Marx, M. Weber, G. Simmel, F. Tönnies, G. Tarde, E. Durkheim, V. Pareto, L. F. Ward, Ch. H. Cooley, T. Veblen, W. Thomas, G. H. Mead). Důraz je položen na charakteristiku základních sociologických paradigmat této doby a klíčových otázek, o jejichž řešení se uvedení teoretikovou pokoušeli. Zároveň je pozornost věnována i tomu, jaký význam má toto myšlenkové dědictví pro soudobou sociologii.V akademickém roce 2020/2021 vyučující předpokládá, že se bude uskutečňovat on-line výuka, která bude spojená s pravidelným zasíláním informačních e-mailů, studijních textů a on-line setkávání, o kterých budou studenti předběžně informování. Závěrečná atestace bude mít podobu písemného testu.

Poslední změna: 19. květen 2004 16:46 
print
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Váš názor
Kontakty

Univerzita Karlova

Fakulta humanitních studií

Pátkova 2137/5

182 00 Praha 8


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČ: 00216208

DIČ: CZ00216208

Podatelna

Všechny kontakty


Jak k nám