26. dubna 2023

Studentky FHS UK obdržely prestižní ceny Univerzity Karlovy

Cenu prof. JUDr. Karla Engliše pro nejlepší absolventy společenskovědních a humanitních programů za rok 2022 získala absolventka FHS UK Bc. Nikola Plíšková. Ocenění převzala z rukou rektorky UK profesorky Mileny Králíčkové během slavnostního shromáždění ve Vlasteneckém sále Karolina dne 20. dubna 2023. Srdečně blahopřejeme!

Bc. Nikola Plíšková

Cena prof. JUDr. Karla Engliše je udělována vynikajícím studentům bakalářského nebo magisterského studijního programu v závěru jejich studia, kteří v průběhu studia dosáhli mimořádných výsledků ve vědecké, výzkumné, sportovní nebo kulturní činnosti.

Bc. Nikola Plíšková

Absolvovala bakalářský studijní program Humanitní studia, obor Studium humanitní vzdělanosti. Studovala s vynikajícím studijním prospěchem, její studijní průměr byl 1,31. Vypracovala výjimečnou bakalářskou práci na obtížné historicko-filosofické téma „Hérakleitos a psýché“. Zpracovala jej obdivuhodně a s využitím aktuální domácí i zahraniční literatury a i proto jí byla nabídnuta možnost výsledky bakalářské práce publikovat v prestižním vědeckém časopise. Nyní studuje navazující magisterský studijní program Antropologická studia.

Mimořádnou cenu rektorky Univerzity Karlovy za rok 2022 získala studentka FHS UK Anežka Floriánková. Ocenění převzala z rukou rektorky UK profesorky Mileny Králíčkové během slavnostního shromáždění ve Vlasteneckém sále Karolina dne 20. dubna 2023. Srdečně blahopřejeme!

Anežka Floriánková

Mimořádná cena rektorky Univerzity Karlovy je udělována studentům za záslužný čin, popřípadě činnost, vykonaný během studia a prokazující mimořádnou občanskou statečnost nebo obětavost; za dosažení mimořádných výsledků v průběhu studia v oblasti vědy a výzkumu; nebo za mimořádně vysoké ocenění při provozování kulturních či uměleckých aktivit nebo za skvělé sportovní výsledky v mezinárodních soutěžích.

Anežka Floriánková

Studentka 2. ročník bakalářského studijního programu Studium humanitní vzdělanosti dokáže velmi dobře zvládat jak náročné studium, tak sport. V plavání se stala nejmladší českou reprezentantkou na Paralympiádě v Riu. V červnu 2022 se na Mistrovství světa v portugalském Funchalu dostala dvakrát do finále, přičemž na znakové stovce skončila pátá, na polohové dvoustovce šestá.

Další informace si můžete přečíst v článku na webu UK.