Poplatky za studium

Studium na veřejné vysoké škole je dle zákona o vysokých školách bezplatné. Existuje však několik situací, kdy vám může být vyměřen poplatek za studium:


Poplatky za studium


  • První je, pokud studujete a překročíte standardní dobu studia prodlouženou o jeden rok. U bakalářského studia se jedná o situaci, když studujete více než 4 roky od zapsání se do studia (3+1 rok). V době přerušení se vám odstudovaná doba nenačítá. Standardně je vám tak poplatek vyměřen, pokud studujete bez přerušení a zapíšete se do 5. ročníku.

  • Druhá situace, kdy vám může být poplatek vyměřen, je, pokud jste nějaké jiné studium ukončili – ať už absolvováním, nebo ukončením studia – z podnětu školy.

    Pokud absolvujete úspěšně nějaké jiné studium, pak se vám zkracuje bezplatná doba aktuálního studia pouze na standardní dobu studia. U bakalářského studia jsou to tak 3 roky. Dalším případem je situace, kdy nějaké jiné studium zanecháte, nebo je vám ukončeno pro nesplnění studijních povinností. V takovém případě se vám zkracuje bezplatná doba aktuálního studia právě o dobu předchozího studia. Týká se to i případu, kdy jste byli studentem na naší fakultě a do studia jste se zapsali znovu.


Kontakt

Agendu poplatků spojených se studiem řeší studijní oddělení. Další informace naleznete v často kladených dotazech zde.


Poslední změna: 12. říjen 2017 14:43 
Sdílet na:  
Váš názor
Kontakty

Univerzita Karlova

Fakulta humanitních studií

U Kříže 8

158 00 Praha 5 - Jinonice

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČ: 00216208

DIČ: CZ00216208

Podatelna

Všechny kontakty


Jak k nám