Vyučující a studenti o programu

Bc. Marie Hlaváčková, absolventka oboru SHVStudium humanitní vzdělanosti mi dalo víc než jen poznatky a dovednosti – udělalo ze mě do značné míry jiného člověka. Soudím jen podle sebe, ale myslím, že každý bakalářský student, který bere své vzdělání na FHS vážně a poctivě, projde nevratnou vnitřní proměnou. Nikdy už si nebude svými stereotypy a předsudky tak jist, jako když poprvé vcházel do fakultní budovy. Svět, v němž bude žít a jehož obraz bude šířit, nebude černobílý.

Bc. Marie Hlaváčková, absolventka oboru SHVProfesor Jan Sokol, zakladatel a první děkan FHS UKNa starých univerzitách, v Praze až do roku 1840, každý student procházel přípravnou fakultou svobodných umění, kde se měl naučit latinsky a později i jiné věci. To jsme chtěli tak trochu obnovit. S tím, že zaprvé student v osmnácti letech velmi často neví, co by chtěl studovat, a za druhé je důležité, aby zejména studenti humanitních oborů měli nějaký přehled, protože se ty obory všelijak překrývají a je docela důležité, aby například psycholog něco věděl o sociologii a naopak, nemluvě o historii, eventuálně i filosofii.

Profesor Jan Sokol, zakladatel a první děkan FHS UKDocent Jan Horský, vyučující a garant studijního programu Humanitní studia na FHS UKPro lidi, kteří chtějí dělat humanitní vědu a nevědí jakou, to já jsem ostatně po maturitě také nevěděl, je tenhle typ fakulty ideální.

Docent Jan Horský, vyučující a garant studijního programu Humanitní studia na FHS UKPoslední změna: 9. listopad 2017 17:41 
Sdílet na:  
Váš názor
Kontakty

Univerzita Karlova

Fakulta humanitních studií

U Kříže 8

158 00 Praha 5 - Jinonice

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČ: 00216208

DIČ: CZ00216208

Podatelna

Všechny kontakty


Jak k nám